Експерти провели випробування популярних моделей павербанків і з’ясували, який з них найкраще підходить для живлення роутера в умовах віялових відключень електрики.
Українці одразу вирішили питання з автономним освітленням в будинках, зокрема, із забезпеченням живлення для роутерів завдяки павербанкам.
Звичайно, лайфхак спрацює тільки за умови, що ваш інтернет-провайдер підтримує технологію GPON. В іншому випадку відключений будинок по сусідству, через який проходить мережа провайдера, не дозволить вам користуватися інтернетом, навіть якщо у вас є електрика.
Випробування найкращих павербанків, здатних підживити ваш роутер протягом багатьох годин, а то й днів, провели експерти порталу Dev.ua.

Що потрібно для автономного живлення роутера?
Під час віялових відключень базові станції мобільних операторів працюють нестабільно, тому зручніше використовувати звичний Wi-Fi роутер. Для цього буде потрібен павербанк і спеціальний шнур-перехідник, який можна придбати в нашому магазині.

Такий кабель підтримує живлення роутера від 9 до 12 вольт через павербанк
Шнур з одного боку оснащений USB-роз’ємом із вбудованим чіпом, що підвищує напругу павербанка з 5 вольт до необхідних роутеру 9 або 12 вольт (залежно від положення перемикача та споживаної потужності роутера). З іншого боку розташований стандартний роз’єм як у кабелі живлення роутера.
Який павербанк протримається довше?
Одразу скажемо, навіть із найпростішим і дешевим павербанком (один “елемент 18650” усередині) роутер здатний опрацювати кілька годин. Але більш місткі моделі порадують вас автономністю протягом багатьох годин і навіть доби.
Експерти Dev.ua взяли для тесту цілий розсип акумуляторів: від “безпородної” моделі на 4 000 мАгод до іменитого Baseus 65W/30 000 мАгод. За підсумками тестування павербанки Baseus 10 000 мАгод та Xiaomi на 10 000 мАгод змогли протриматися на повному заряді від 7 до 10 годин поспіль. Безіменна китайська на 4 000 мАгод за одну годину втратила аж 75% заряду, що є дуже поганим результатом. Проте ми не знаємо, якої якості в ньому було встановлено елемент і скільки разів до цього він використовувався.

Результати тесту автономної роботи роутера від павербанків від експертів Dev.ua
Павербанки на 20 000 і 30 000 мАгод найкраще впоралися із завданням і втратили всього від 1% до 4% свого заряду. Тобто, під час їх використання користувач може розраховувати на 10 до 24 годин роботи в блекаут.
Всі перераховані вище тести проводилися з роутером, який споживає 12 вольт. У разі менш “ненажерливих” роутерів, на 9 вольт, заряду павербанків вистачить на довше.
Оптимальним вибором для підживлення роутера під час віялових відключень буде використання павербанка від 10 000 мАгод до 20 000 мАгод. Таких “банок” вистачить мінімум на добу. А якщо взяти Baseus 65W/30 000 мАгод, то ви на кілька днів взагалі забудете, що ваш Wi-Fi підживлюється через павербанк.